Náš tým


Mgr. Renáta Tejnská 

Kdo jsem a proč se zabývám cvičením

V roce 1999 jsem úspěšně ukončila vysokoškolské studium na Univerzitě Palackého v Olomouci obor fyzioterapie a algoterapie. Již během studia jsem se podílela na výzkumu 3D kinezioanalýzy snímání pohybu, kde jsem si osvojila techniky analýzy pohybu a optimalizace pohybových funkcí. V následujících letech jsem se v rámci klinické praxe aktivně účastnila výzkumu laseroterapie ve vztahu k léčbě tinnitu. Spolu ve spolupráci s doc. Hahnem na klinice ORL ve FnKV a MUDr. Procházkou jsme ověřovali účinnost laserů ve střední výkonnostní třídě. Tato spolupráce mi přinesla mnoho praxe v oblasti problematiky krční páteře. Její bolestivosti, blokace a případné návaznosti na další poruchy v oblasti vnitřního ucha.

Od roku 2001 jsem pracovala pro firmu Rehaland s.r.o., kde jsem jako vedoucí fyzioterapeut zajišťovala provoz fyzioterapeutické ambulance spolu s regenerační jednotkou. Součástí regenerace byla sauna a vířivka. V následujících letech jsem se věnovala rozvíjení svých zkušeností a znalostí v oblasti myoskeletání medicíny. Doplňovala si akreditaci v metodikách jako jsou Bobath koncept, PNF - proprioceptivní neuromuskulární facilitace. A v neposlední řadě Vojta koncept. Tyto techniky mi pomáhají řešit systémové poruchy pohybu, ze kterých plynou bolesti zad, kloubů, ale i neurologické obtíže. Např. ústřely, blokace páteře, centrální koordinační poruchy, mozkové mrtvice.

Mezi mé další vzdělání patří kompletní kurzy Clary - Marie Hermmach, které mi pomohly pochopit harmonizaci pohybu ve vztahu k dýchání. Momentálně jsem studentem Darja healing school. Zde se učím techniky harmonizace energií v energetických centrech těla. Mezi tyto alternativní techniky patří i různé druhy relaxačních masáží.

Momentálně aktivně ordinuji v nestátním zdravotnickém zařízení rehabilitace 3RE
a částečně v ordinaci ve Vodafone centru Praha, kde se věnujeme mimo jiné i problematice jednostranného pohybu v kanceláři. Svými zkušenostmi bych chtěla přispět k udržení zdraví a pohody zaměstnanců firmy Baxter. Naším mottem je ve zdravém těle zdravý duch. 

Mgr. Michal Švandrlík, MBA

Kondiční cvičení, funkční trénink, poradenství pro výživu, Bosu

Mgr. Vendula Němcová

HIIT, zdravotní cvičení, kondiční cvičení


Markéta Černá

Jemná hatha jóga

Ráda se setkávám s lidmi, směji se a tančím. Miluji slunce, světlo, hory a vodu. Cítím v tom velkou energii. Klasická jóga mě začala obohacovat život před 17 lety v centru jóga v denním životě. Před 5 lety jsem ji propadla úplně a chtěla vědět víc. O józe Studium na jógové akademii mě obohatilo a umožnilo mi předávat dál to, co mám tak ráda. Dnešní doba je plná spěchu a extrémů. Jemná hatha jóga nám umožní se na chvilku zastavit. Být plně tady a teď, se svým tělem, se svým dechem a tím umožnit zázraky v našich životech. Přijďte se nejen fyzicky protáhnout v ásanách, ale také zastavit a vnímat chvilku jen to, že jsme. Těším se na Vás v hodinách jógy.