Náš tým


Mgr. Renáta Tejnská 

Kdo jsem a proč se zabývám cvičením

V roce 1999 jsem úspěšně ukončila vysokoškolské studium na Univerzitě Palackého v Olomouci obor fyzioterapie a algoterapie. Již během studia jsem se podílela na výzkumu 3D kinezioanalýzy snímání pohybu, kde jsem si osvojila techniky analýzy pohybu a optimalizace pohybových funkcí. V následujících letech jsem se v rámci klinické praxe aktivně účastnila výzkumu laseroterapie ve vztahu k léčbě tinnitu. Spolu ve spolupráci s doc. Hahnem na klinice ORL ve FnKV a MUDr. Procházkou jsme ověřovali účinnost laserů ve střední výkonnostní třídě. Tato spolupráce mi přinesla mnoho praxe v oblasti problematiky krční páteře. Její bolestivosti, blokace a případné návaznosti na další poruchy v oblasti vnitřního ucha.

Od roku 2001 jsem pracovala pro firmu Rehaland s.r.o., kde jsem jako vedoucí fyzioterapeut zajišťovala provoz fyzioterapeutické ambulance spolu s regenerační jednotkou. Součástí regenerace byla sauna a vířivka. V následujících letech jsem se věnovala rozvíjení svých zkušeností a znalostí v oblasti myoskeletání medicíny. Doplňovala si akreditaci v metodikách jako jsou Bobath koncept, PNF - proprioceptivní neuromuskulární facilitace. A v neposlední řadě Vojta koncept. Tyto techniky mi pomáhají řešit systémové poruchy pohybu, ze kterých plynou bolesti zad, kloubů, ale i neurologické obtíže. Např. ústřely, blokace páteře, centrální koordinační poruchy, mozkové mrtvice.

Mezi mé další vzdělání patří kompletní kurzy Clary - Marie Hermmach, které mi pomohly pochopit harmonizaci pohybu ve vztahu k dýchání. Momentálně jsem studentem Darja healing school. Zde se učím techniky harmonizace energií v energetických centrech těla. Mezi tyto alternativní techniky patří i různé druhy relaxačních masáží.

Momentálně aktivně ordinuji v nestátním zdravotnickém zařízení rehabilitace 3RE
a částečně v ordinaci ve Vodafone centru Praha, kde se věnujeme mimo jiné i problematice jednostranného pohybu v kanceláři. Svými zkušenostmi bych chtěla přispět k udržení zdraví a pohody zaměstnanců firmy Baxter. Naším mottem je ve zdravém těle zdravý duch. 

Mgr. Vendula Němcová

HIIT, zdravotní cvičení, kondiční cvičení


Markéta Černá

Jemná hatha jóga

Ráda se setkávám s lidmi, směji se a tančím. Miluji slunce, světlo, hory a vodu. Cítím v tom velkou energii. Klasická jóga mě začala obohacovat život před 17 lety v centru jóga v denním životě. Před 5 lety jsem ji propadla úplně a chtěla vědět víc. O józe Studium na jógové akademii mě obohatilo a umožnilo mi předávat dál to, co mám tak ráda. Dnešní doba je plná spěchu a extrémů. Jemná hatha jóga nám umožní se na chvilku zastavit. Být plně tady a teď, se svým tělem, se svým dechem a tím umožnit zázraky v našich životech. Přijďte se nejen fyzicky protáhnout v ásanách, ale také zastavit a vnímat chvilku jen to, že jsme. Těším se na Vás v hodinách jógy.