Tři schody ke zdraví a spokojenosti těla a duše


Rehabilitace

Umíme se postavit pooperačním i poúrazovým stavům. Bolestem hlavy, bolestem kloubů a šlach. Bolestem zad na základě přetěžování či jednostranného zatěžování organizmu. Neurologickým obtížím.

Řešíme bolest zad v těhotenství, ale i jiné gynekologické obtíže, jako je bolestivá menstruace či funkční sterilita žen.

Fyzioterapie pomáhá již dětem v novorozeneckém a kojeneckém věku. Na základě včasné diagnostiky můžeme pomoci odstranit problémy vzniklé neideálním psychomotorickým vývojem a nasměrovat vývoj dítěte motoricky ideálním správným směrem.

U dětí školního věku především preventivním způsobem pomáháme rozvíjet správné pohybové stereotypy a kvalitní držení těla, které v pozdějším věku ušetří vzniku vadného držení těla, konstantního přetěžování některých partií a vzniku degenerativních onemocnění.

Používané metodiky:

- Manuální terapie

o mobilizace a manipulace kloubů

o Relaxace svalů a fascií

- Speciální techniky optimalizující spolupráci nervové soustavy a svalů a tím i zkvalitnění pohybových stereotypů

- Speciální přístupy fixující nové pohybové stereotypy

o PNF - proprioceptivní neurofyziologická facilitace

o Vojtova reflexní lokomoce

o Metody Ludmily Mojžíšové

o Metody Clary Marie Heleny Hermach

o Spirální dynamika

o Senzomotorická cvičení dle Vosové, Jandy

Výsledkem této práce je klient bez bolestí popřípadě s informací jak užívat svůj pohybový aparát tak, aby se bolesti snížily. Je připraven pro pokračování směrem k rekondičním technikám.

Rekondice

Umíme připravit individuální plán cvičení šitý na míru. Umíme určit prioritu jednotlivých cviků, ale i návrh komplexního tréninku dynamiky a svalové síly klienta. Jsme připraveni na práci s klientem jednotlivě, ale i na cvičení ve skupině. Postaráme se o klienty všech věkových kategorií. Seniory, klienty produktivního věku , sportovce, juniory.

V rámci rekondicí máme několik cvičebních programů.

Cvičením pro děti od půl roku do 6 let rozvíjíme formou hry a motivací hračkami pohybové dovednosti ve správném konceptu psychomotorického vývoje. Hračky by měly nabídnout dětem co nejvíce podnětů a zapojit kromě zraku i hmat a sluch. Čím více smyslů dítě zapojí, tím více je motivováno k pohybu.

Ke zdokonalení již získaných pohybových vzorů často používáme labilní plochy, míče. Labilita na míči stimuluje receptory vnímající změnu polohy ve vnitřním uchu a v kloubech a tím se automaticky uvádějí do pohotovosti některé svalové skupiny důležité pro držení těla, jako jsou břišní svaly a svaly zádové.

Skupinové cvičení pro těhotné.

Zde klademe důraz na zpevnění svalového korzetu a optimálního držení těla vzhledem k měnícím se proporcím budoucích maminek. S využitím základních znalostí biomechaniky těla a principů programování optimální svalové souhry pomáháme klientkám zvládat vzrůstající váhu za minimálního opotřebení nosných kloubů. Ve cvičení jsou zahrnuty základy jógy pro těhotné, ale i cvičení na míči.

Další skupinové cvičení je určeno seniorům. Tato mnohdy opomíjená věková kategorie si může pravidelně protáhnout tělo a udržet si kondici. Cviky jsou během cvičení upravovány podle aktuálního zdravotního stavu jednotlivých klientů. Cvičenci se proto nemusí obávat případného přetížení organizmu.

Regenerace

Nabízíme nejen klasické masáže, ale i nové zajímavé typy relaxačních procedur.

Čokoládová

Významně tonizuje a vyhlazuje pokožku. Pokožka se během masáže zbavuje odumřelých buněk a navrací jí pružnost. Po masáži budete několik dní vonět čokoládou.

Medová

Využívá příznivých účinků včelího medu. Pomáhá při stresu a vyčerpání organismu, při stavech napětí. Má příznivé účinky na pokožku a oživuje celý organismus.

Aromaterapeutická masáž celého těla

Obsahuje prvky tradiční thajské masáže. Uvolňuje svaly a příznivě působí na krevní a mízní systém. Pravidelná masáž uklidňuje, uvolňuje svalové napětí, redukuje otoky a tuhnutí tkáně. Masáž je za použití éterických olejů.

Masáž lávovými kameny

Pomocí zahřátých lávových kamenů se odstraňuje blokace proudění energie ve Vašem těle. Teplo a specielní masážní techniky dokonale uvolní tělo a mysl. Dojde ke stimulaci krevního oběhu a lymfatického systému.

Masáž nohou

Stará tradiční thajská masáž. Provádí se na energetických drahách nohou. Po masáži následuje pocit uvolnění, lehkosti. Zbavíte se nejen únavy a bolesti nohou, ale ulevíte i křečovým žilám či bolestem hlavy.

Thajská masáž

Tradiční thajská masáž se provádí na oblečeném těle. Při masáži jsou stimulovány energetické dráhy celého těla. Zbavuje svaly a šlachy napětí, protahuje páteř a celé tělo, dodává energii. Odstraňuje bolesti páteře. Posiluje krevní oběh a vylučování škodlivin z organismu.